مهلت توبه!
دانشجو موذن جامعه است، اگر خواب بماند نماز امت قضا خواهدشد. شهید بهشتی
درباره وبلاگ


تا نفس دارم کنم از تو اطاعت رهبرم

بوده بر رخسار تو نور ولایت رهبرم

تاظهور حضرت مهدی دعایم این بُوَد

از گزند دشمنان باشی سلامت رهبرم

کورباد آنکه ندارد این ولایت را قبول

مرگ بر آنکه کند بر تو اهانت رهبرم

خطبه هایت خوارو رسوا میکند بیگانه را

مرحبابر اقتدارو آن شجاعت رهبرم

تو همان سردار عشقی ما همه سرباز تو

از تو میگیریم،چون اذن شهادت رهبرم(بهلول حبیبی زنجانی)

مدیر وبلاگ : . sa
نویسندگان
نظرسنجی
علت دین گریزی جوانان چیست؟

سه شنبه 15 شهریور 1390 :: نویسنده : . sa

از لغزش ها وگناهان کبیره، خوردن چیزهایی است که قرآن کریم به صراحت آن ها را حرام گردانید، چنان که می فرماید:

« اٍنما حَرَم عَلَیکُم المَیتَةَ وَ الدَمَ وَ لَحمَ الخِنزیر ومَا اهِلَ بِهّ لِغیَرِ اللهِ فَمَن اضطُرَ غیرَ بَاعٍ ولا عادٍ فَلا اِثم عَلیهِ اَن اللهَ غَفورٌ رَحیم» بقره/173

« تنها مردار وخون وگوشت خوگ وآنچه نام غیر خدا( به هنگام ذبح) برآن گفته شده باشد ( وبه نام بتان وشبیه آنها سربریده شود) بر شما حراک کرده است. ولی آن کس که مجبور شود ( به خاشر حفظ جان از آن اشیاء حرام بخورد) در صورتی که علاقه مند ومتجاوز نباشد، گناهی براو نیست، بی گمان خداوند بخشنده ومهربان است.»

« قُل لا اجدُ فیِ مَا اوحِیَ الَیَ مُحَرَماٌ عَلَی طَاعمٍ یَطعَمَهُ الا ان یَکونَ مَیتَةً اودماً مَسفُوحاً او لَحمَ خِنزیرٍ رِجسُ اوفِسقاً اهِلَ لِغیر الله به» انعام /145

« ای پیامبر بگو: در آن به من وحی شده است پیزی را بر خورنده ای که آن را بخورد حرام نمی یابم مگر مردار و خون وگوشت خوک که همه این ها ناپاک( ومضر برای بدن ) هستند وگوشت حیوانی که ( در وقت ذبح با نام خدا سربریده نشده باشد بلکه)  به نام بتی یا چیزی دیگر سذ بریده شده باشد.

قرآن کریم در این آیا ت، گوشت خوک را رجس توصیف نموده که در لغت، به معنای نجس، پلید وگناه است.

شایان ذکر است، کلمه «خنزیر» در زبان انگلیسی وسایر زبان ها به عنوان تحقبر، فحاشی وپلیدی به کار می رود. تعجب اینجاست چگونه انسان چیزی را که پست وخوار می خواند وبه پلیدی آن اعتراف کند، آن را درشکم خود می ریزد تا در خون وگوشت اوسرایت کند ودر سرشت ونهاد او اثر بگذارد؟ در مقابل این نگرش، دیدگاه وحیاتی قرار گرفته است که فرد وجامعه را از گناه وبیماری دور می سازد وبه پیروان خود سفارش می کند:

« وَ یُحِلُ لَهُمُ الطَیَباتِ وَ یُحَرِمُ عَلَیهِمُ الخبائِثَ» اعراف/157

« وپاکیزه ها را برایشان حللال می نماید وناپاک ها رابر آنان حرام می سازد.»

روشن است که یکی از ناپاکی ها گوشت خوک است واز این جهت که خوردن گوشت خوک نزد بسیاری از مردم اروپا متداول است، لذا به فلسه تحریم آن خواهیم پرداخت:

بسیاری ازمردم- چه مسلمان وچه غیرمسلمان- از تحریم گوشت خوک تعجب کرده، چه بسا علت تحریم را خواستارند، عده ای دیگر به تقلید از غربی ها به گمان اینکه مردمانی پیشرفته ومتمدن هستند، خوردن آن را روا می دانند وتوجهی به تحریم آن از جانب قرآن واسلام نمی کنند! اما انسان آگاه به حقایق امور ومطلع بر زیانهای خوردن گوشت خوک که علم جدید آن را کشف نموده است، در برابر آموزه های قرآنی سر تعظیم وتکریم فرود می آورد.

زیانهای ناشی از مصرف گوشت خوک:

علم جدید ثابت کرد که بدن خوک انگل هایی دارد که موجب بیماری های گوناگونی می شود، این انگل ها وبیماری ها با خوردن گوشت خوک یا از راه لمس به انسان منتقل می شوند وفرد را به بیماری خطرناکی مبتلا می سازند وبیم آن می رود، زندگیش را تهدید کند.

استاد «حسن الشقیر» مطالب مبسوطی را راجع به بیماری ها وانگل های خوک در « دایرة المعارف بریتانیا» نقل نمود که خلاصه آن عبارت است از:

الف: بیماری های خوک؛

«وبای خوک» شدیدترین بیماری از میان بیماری های گوشت خوک است بیماری که می تواند در میان تمام خوک ها، منتشر شود.

عامل این نوع بیماری ویروسی است که قبل از لانه گزینی وانتشار در خون ومدفوع حرکت کرده، به طور مستقیم  درمیان خوک ها شیوع پیدا می کند وبه صورت غیر مستقیم از حیوان به انسان، پرندگان وحشرات دیگر تسری  می یابد.

از دیگر بیماری های گوشت خوک، بیماری« تب مالت» است که در مغز وعضلات خوک به ویژه در ستون فقرات ومفاصل یافت می شود وانسان از طریق  مصرف آن مبتلا خواهد شد.

ب: انگل های خوک:

تریشین، از جمله انگل هایی است که خیلی زیاد در گوشت خوک وجود دارد وآن کر گردی است که جنس بالغش در روده ها، نشو ونما می کند وقبل از بلوغ در بافت های عضلانی  جا ی می گیرد ودر نهایت به بیماری مهلک تریشین می انجامد. این بیماری از نظر تاثیر برانسان از سخت ترین بیماری هاست.

« بول وینستاین بریتانیایی» می گوید: « انسان با مصرف گوشت خام ونیم پز گوشت خوک به بیماری تریشین، مبتلا می شود؛ گوشتی که حاوی کیست های انگل تریشین است، این انگل از کیست های حاوی انگل خارج شده از معده به روده باریک می روند ومحکم به دیواره آن می جسبند وبه صورت نر وماده رشد می کنند واین روند ادامه دارد تا انگل های مذکور بالغ شوند. بعد ازجفت گیری کرم های نر وماده، حدود شش هفته یا بیشتر طول می کشد که انگل های کوچکی به وجود آیند، این انگل ها در محل لنفاوی در جدار روده ها قرار می گیرند وبعد به قلب می روند واز آن جا نیز وارد گردش خون می شوند وبافت های زیادی را می شکافند. در مدت یک ماه شکل هر کدام از کرم ها به طول یک میلی متر می رسد وحلزونی می شوند، سپس به تدریج پوشش های کیسه مانندی را به دور خود ایجاد می کنند وچند سال به طور زنده در آن می مانند، و..»

« دایرة المعارف بریتانیایی» در یک آمار گیری، اعلام کرد که تعداد مبتلایان به بیماری تریشین به حدود بیست وهشت میلیون می رسد که یک میلیون از آن ها در ایلات متحده به سر می برند. هم چنین تعداد مبتلایان به این بیماری در آمریکا هرسال به 250هزار نفر می رسد.

پاره ای از انگل های گوشت خوک، کرم های ریوی هستند، این کرم ها نیز موذی وزیان آورند ودر «لوله های برنش» یا هوایی جای گرفته، موجب التهاب  ریه می شوند، سپس به انتقال ویروس آنفلونزای خوک، کمک می کنند.گاهی هم انگل، تب خوک راپخش می کند. نوع دیگر کرم های  گوشت خوک، پهن هستند وبه جداره ی روده کور می چسبند. پاره ای دیگر هم، کرم هایی هستند که به کبد، کلیه وسایر اعضا زیان می رسانند.

ج: چربی خوک وزیانهای آن:

 گوشت خوک دوبرابر گوشت های عادی ومعمولی، چربی دارد. از این جهت کسانی که گوشت خوک مصرف می کنند، مقدار زیادی چربی در بدنشان رسوب می کند. دانشمندان در یافته اند که کلسترول رسوبی لز رسوبات وفضولات پربی استوبه نسبت خاصی در خون وجود دارد، بنابراین، هرگاه مصرف چربی وسایر روغن ها زیاد شود، کلسترول خون نیز افزایش می یابد وبه سکته وتصلب شرایین (گرفتگی رگ ها) می انجامد.

د: گوشت خوک ودرد مفاصل:

گوشت خوک، عامل بیماری زیادی است؛ زیرا نسبت به سایر حیوانات « اسد اوریک» بیشتری در بدن دارد. به بیان روشن تر، حیوانات دیگر این ماده را به طور مداوم از راه ادرار دفع می کنند، اما خوک نه. لذا خوک از درد مفاصل رنج می برد ئکسانی که که گوشت مصرف می کنند به درد مفاصل، رومانتیسم وبیماری های مشابه مبتلا هستند.

نوع مطلب : درباره قرآن، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 31 تیر 1398 09:32 ق.ظ
Truth is: Put on trial certainly not headed for brag just about hooking awake which
has a famous human being unless they are in reality famous.

Disney Chanel legends do not am acceptable.
Luck become that will no one will probably see exactly who they happen, unless it is ones
younger uncle.
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 12:20 ب.ظ
Do you have a spam issue on this blog; I also am a blogger, and I was wanting to know
your situation; many of us have created some nice practices and we are
looking to trade techniques with other folks, be sure to shoot me an email if interested.
دوشنبه 30 مرداد 1396 08:47 ق.ظ
At this moment I am going away to do my breakfast, once having my breakfast coming over again to read other
news.
یکشنبه 9 بهمن 1390 12:18 ب.ظ
سلام وبلاگت خیلی زیبا بود در پناه مرتضی علی اجرکم عند الله
سه شنبه 15 شهریور 1390 12:25 ب.ظ
با سلام وبلاگ زیبایی دارید.وبلاگتون رو لینك كردم. خوشحال میشم اگه از وبلاگمون خوشت اومد لینكمون كنی .ما با ولایت زنده ایم تا زنده ایم رزمنده ایم.التماس دعا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو